PRINT CARDS

Rodzaje Fototapet - Drukarnia Sokrates

Lateksowe

APEX PREMIUM 212g

Papier latexowy do aplikacji naściennej jako tapeta, do druku tuszami latexowymi, solwentowymi oraz UV, łatwy do nakładania za pomocą standardowych narzędzi do tapetowania (konieczność dokupienia kleju do tapet)

Flizelinowe

Neschen Performance Wallpaper

Neschen Performance Wallpaper Smooth jest gładką tapetą celulozowo-flizelinową dedykowaną do przygotowywania indywidualnych fototapet. Jej montaż odbywa się przy zastosowaniu standardowych narzędzi do aplikacji – wystarczy rozprowadzić klej tylko na ścianie! Tapeta szybko wysycha i jest odporna na rozerwanie i zarysowania. Produkt sklasyfikowany jest jako trudnopalny (nawet zadrukowany). Wykorzystana do wyrobu tapety celuloza dysponuje certyfikatem FSC, a gotowa tapeta posiada oznaczenie CE. Tapeta przeznaczona jest do druku w technologiach HP Latex, (eko)solwentowej oraz UV.

Cechy charakterystyczne:

 • gramatura ok. 190 g/m2,
 • grubość ok. 320 µm,
 • matowa i gładka powierzchnia,
 • łatwa do aplikacji (stabilna wymiarowo i odporna na rozerwanie)
 • prosta do demontażu bez pozostawiania śladów
 • odporna na pęknięcia i zarysowania (zależnie od użytych tuszy)
 • nie zawiera PCW i innych szkodliwych związków
 • posiada oznaczenie CE: EN 15102:2007+A1:2011
 • klasyfikacja ogniowa wg normy EN 13501-1 dla niezadrukowanego i zadrukowanego materiału (klasa: C – s1, d0 / materiał trudnopalny)

Zastosowanie:

 • grafika naścienna (placówki oświatowe, muzea, restauracje, budownictwo indywidualne i komercyjne, itp.)
 • tworzenie własnych aranżacji wnętrz

Neschen Wallpaper LITE

Neschen Wallpaper LITE Smooth / Sand to tapeta fizelinowa przeznaczona do kreowania własnych aranżacji ścian wnętrz pomieszczeń. Tapeta posiada dwie wersje wykończenia powierzchni: gładką (smooth) i drobnego piasku (sand). Montaż tapety odbywa się przy zastosowaniu standardowych narzędzi do aplikacji – klejem smarujemy tylko ścianę. Tapeta jest szybko schnąca i odporna na zarysowania (w zależności od użytych tuszy) – po wykonaniu zadruku materiał jest odporny na czyszczenie i tarcie jak tapety na bazie PCW. Produkt jest sklasyfikowany jako trudnopalny (EN-13501: klasa C-s1, d0) oraz posiada oznaczenie CE. Wykorzystana do produkcji tapety celuloza charakteryzuje się certyfikatem FSC. Tapeta przeznaczona jest do zadruku na drukarkach HP Latex, ecosolwentowych oraz UV (np. HP Scitex).

Cechy charakterystyczne:

 • wymiary rolek: 160 cm x 50 mb,
 • certyfikat trudnopalności wg EN-13501 (klasa: C-s1, d0),
 • oznaczenie CE,
 • dedykowane do druku na drukarkach HP Latex, ecosolwentowych i UV.

Zastosowanie:

 • do montażu wewnątrz pomieszczeń i tworzenia indywidualnych fototapet,
 • grafiki naścienne (przeznaczona dla potrzeb budownictwa indywidualnego, komercyjnego (sklepy, centra handlowe, biura, itp.) i użytku publicznego (muzea, szkoły, urzędy, itp.).

Neschen Wallpaper L-UV

Neschen Wallpaper L-UV Smooth / Sand to tapeta flizelinowa dedykowana do tworzenia indywidulanych wystrojów pomieszczeń. Produkt występuje w dwóch rodzajach struktury powierzchni: gładkiej (smooth) i drobnego piasku (sand). Montaż tapety wykonuje się za pomocą standardowych narzędzi – klejem smarujemy wyłącznie ścianę. Tapeta szybko wysycha i jest odporna na zarysowania (w zależności od użytych tuszy) – po wydruku materiał jest odporny na tarcie i czyszczenie jak tapety na bazie PCW. Produkt niezadrukowany i zadrukowany jest klasyfikowany jako trudnopalny (EN-13501: klasa C-s1, d0) oraz dysponuje oznaczeniem CE. Celuloza użyta do produkcji tapety ma certyfikat FSC. Tapeta dedykowana jest do druku na drukarkach wielkoformatowych HP Latex i UV (np. HP Scitex).

Cechy charakterystyczne:

 • wymiary rolek: 160 cm x 50 mb,
 • certyfikat trudnopalności wg EN-13501 (klasa: C-s1, d0),
 • oznaczenie CE,
 • dedykowane do druku na drukarkach HP Latex i UV.

Zastosowanie:

 • montaż wewnątrz pomieszczeń,
 • kreowanie indywidualnych fototapet,
 • grafiki naścienne (przeznaczona dla potrzeb budownictwa indywidualnego, komercyjnego (sklepy, centra handlowe, biura, itp.) i użytku publicznego (muzea, szkoły, urzędy, itp.).

Samoprzylepne

APEX PREMIUM Easy Stick

Poliestrowa tkanina samoprzylepna do wielokrotnego przyklejania i odklejania, nie pozostawia kleju na podłożu. Przeznaczona do aplikacji na ściany, meble, drzwi jako tapeta, która po zdjęciu nie niszczy powierzchni. Doskonałe narzędzie jako naklejka dla dzieci w pokojach dziecięcych, przedszkolach, żłobkach ale również jako element dekoracji w salonach, sypialniach itp.

Produkt pozwala na kolejną aplikację nawet po jego zgnieceniu. Rozprostowanie produktu nie zmniejsza jego adhezji oraz nie wpływa na destrukcję powierzchni naklejki.

Zaleca się przeprowadzenie prób w celu upewnienia się, iż podłoże jest dobrze przygotowane (np. czy farba lub tynk nie są stare, łuszczące się) oraz czy podłoże nie jest pokryte środkiem uniemożliwiającym adhezję (np. farba latexowa). Nie zaleca się płynnego laminowania materiału ze względu na przepuszczalność poliestru, co może wpłynąć na zmianę fizykochemicznych właściwości kleju.

Cechy charakterystyczne:

 • Produkt przeznaczony do druku latexowego, solwentowego i UV,
 • Produkt występuje w dwóch wersjach 145g oraz 115g. Obie wersje przeszły pozytywnie badania w zakresie reakcji na ogień osiągając klasyfikację C s2 d0 dla Easy Stick FR High Opacity 115g oraz B s2 d0 dla Easy Stick FR High Opacity 145g. W terminologii normy PN-EN 13501 klasa ogniowa C oznacza, iż produkt jest trudnozapalny, a klasa ogniowa B oznacza produkt niezapalny (obie wskazane klasy odpowiadają staremu oznaczeniu odporności na ogień B1). W związku z tym obie wersje produktu polecane są do aplikacji do sypialń, salonów, pokoi dziecięcych, ale również do pomieszczeń użyteczności publicznej (kin, restauracji, hoteli, biurowców, galerii handlowych), do wyboru, w zależności od stopnia wymagalności aprobaty ogniowej.
 • Dostępne szerokości 1.06, 1.27 oraz 1.524 x 50mb.

Zastosowanie:

 • jako tapeta ścienna, na meble, drzwi,
 • naklejki dla dzieci w pokojach dziecięcych, przedszkolach, żłobkach ale również jako element dekoracji w salonach, sypialniach itp.

Apex Premium Canvas Stick

Poliestrowa tkanina samoprzylepna PVC FREE 250g o strukturze canvasu z mocnym, permanentnym klejem przeznaczona do aplikacji na ściany, meble, drzwi w pokojach dziecięcych, salonach, hotelach, restauracjach itp.

Produkt pozwala na nowoczesne aranżacje wnętrz z zastosowaniem oryginalnego, nieszablonowego materiału gdzie efekt estetyczny jest celem nadrzędnym. Dzięki łatwości aplikacji produkt znajduje również zastosowanie w produkcji obrazów.

Gruba, zwarta struktura pozwala na aplikację na już istniejące grafiki bez obawy na prześwitywanie dolnej warstwy.

Rekomenduje się, aby przed położeniem tapety przeprowadzić próbę. Jest to niezbędne celem upewnienia się, że podłoże jest odpowiednio przygotowane (w szczególności czy stara farba lub tynk są wystarczająco stabilne) oraz czy nie zostało ono pokryte środkiem zmniejszającą adhezję (np. farba lateksowa). Ze względu na przepuszczalność poliestru nie zaleca się płynnego laminowania materiału. Może to wpłynąć na zmianę właściwości fizykochemicznych kleju.

Neschen Performance Wall Grip

Neschen Performance Wall Grip L-UV Sand to folia polimeryczna PVC ze strukturą piasku o grubości 130 µm. Nie zawiera ftalanów i innych szkodliwych związków. Folia dedykowana jest do aplikacji na ściany lub inne słabo przyczepne powierzchnie wewnętrzne lub zewnętrzne. Materiał dedykowany jest do zadruku technologią lateksową oraz UV. Produkt zapewnia wyśmienite odwzorowanie kolorów oraz fotorealistyczną jakość druku.

Cechy charakterystyczne:

 • folia samoprzylepna z transparentnym, trwałym i mocnym klejem high tack,
 • matowa powierzchnia ze strukturą piasku,
 • folia zapewnia bardzo dobre krycie powierzchni (opaque),
 • atest trudnopalności B1 (wg normy DIN 4102-1),
 • dedykowana do druku na drukarkach HP Latex i UV,
 • wymiary rolek: 155 cm x 50 mb.

Zastosowanie:

 • folia samoprzylepna o wysokiej przyczepności przeznaczona do aplikacji na różnych „trudnych” podłożach,
 • może być stosowana na płaskich i lekko zakrzywionych powierzchniach (gładkich i chropowatych),
 • do aplikacji wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń (trwałość do 2 lat przy zastosowaniu zewnętrznym),
 • szczególnie dedykowana do powierzchni, takich jak plastikowe pojemniki lub powierzchnie narażone na większe zużycie mechaniczne.

Avery Dennison seria MPI 8000

Niezwykle szybka i kreatywna dekoracja ścian z możliwością personalizacji

Na rynek trafiła nowa folia Avery Dennison przeznaczona do grafik ściennych. Teraz projektant może poczuć się swobodnie i tworzyć jeszcze bardziej ambitne wnętrza. Produkty oferują nowe ciekawe faktury, sprawną i szybką aplikację oraz niezawodność w druku.

Folie oferują szeroki wachlarz możliwości dla projektantów – dostępne są takie faktury jak czyste płótno, kruszony kamień czy naturalny stiuk. Bogata gama klejów umożliwia tworzenie unikalnych, długo- i krótkoterminowych dekoracji ściennych na bazie winylu. Mogą być aplikowane zarówno w pomieszczeniach reprezentacyjnych jak i punktach handlu detalicznego. Produkty mogą być aplikowane bez podkładu przy czym ich idealna nieprzezroczystość gwarantuje kompletne pokrycie powierzchni. Ta seria produktów ściennych sprawi, że indoor design będzie jeszcze prostszy oraz da większą satysfakcje zarówno projektantom jak i użytkownikom końcowym.

Mactac Wall Wrap Series

Seria Mactac WallWrap otwiera nowe możliwości w projektowaniu dekoracji ściennych. Rodzina produktów Mactac WW daje szeroki wybór materiałów wierzchnich, tekstur i wykończenia, które zapewniają wiele rozwiązań w tworzeniu indywidualnych grafik ściennych. Ta grupa produktowa oferuje również wybór w szerokim wachlarzu technologii klejenia-wysoka przyczepność lub łatwa usuwalność i repozycjonowalność. W serii znajdziemy produkty papierowe (WW Smooth Paper/WW Linen Paper/WW Country Paper), foliowe (WW Canvas/WW Veneziano /WW Leather) oraz tekstylne (WW Smooth Textile).

Zastosowanie:

 • Dekorowanie wnętrz hoteli i restauracji
 • Ekskluzywne placówki handlowe
 • Dekorowanie wnętrz domowych
 • Ogólne dekorowanie różnych powierzchni
 • Ekspozycje w muzeach
 • Wydruki artystyczne

Neschen PP Wall Grip L-UV Sand

Neschen PP Wall Grip L-UV Sand to folia PP (polipropylenowa) ze strukturą piasku o grubości 120 µm. Nie zawiera PCW, ftalanów i innych szkodliwych związków. Folia przeznaczona jest do naklejania na ściany lub inne słabo przyczepne powierzchnie wewnętrzne lub zewnętrzne, np. ściany „gipsowe”, betonowe ze strukturą, płyty wiórowe i materiały o niskiej energii powierzchniowej. Materiał dedykowany jest do zadruku technologią lateksową oraz UV. Produkt zapewnia wyśmienite odwzorowanie kolorów oraz fotorelistyczną jakość druku.

Cechy charakterystyczne:

 • idealny produkt dla klientów dbających o środowisko,
 • folia samoprzylepna z transparentnym, trwałym i mocnym klejem high tack,
 • matowa powierzchnia ze strukturą piasku,
 • atest trudnopalności B1 (wg normy DIN 4102-1),
 • dedykowana do druku na drukarkach HP Latex i UV,
 • wymiary rolek: 155 cm x 50 mb.

Zastosowanie:

 • folia samoprzylepna o wysokiej przyczepności przeznaczona do aplikacji na różnych podłożach,
 • może być stosowana na płaskich i lekko zakrzywionych powierzchniach,
 • przeznaczona do aplikacji wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń (trwałość do 2 lat przy zastosowaniu zewnętrznym),
 • najwyższa stabilność wymiarowa oraz blask koloru.

Strukturalne

Fototapety do salonu na wymiar